8 кращих сервісів дистрибуції музики

Sell & Live

8 кращих сервісів дистрибуції музики

8 кращих сервісів дистрибуції музики

У наші дні потокові (або стріммінгові) музичні сервіси, такі як Spotify та Apple Music повністю змінили те, як ми споживаємо музику. Це більше не просто можливість для інді-автора мати доступ до своєї музики для стріммінгу – це вже потреба.

Однак розмістити свою музику на цих сайтах не завжди так просто, як завантажити відео на YouTube. Зараз виконавцям та авторам необхідно, щоб якась компанія, що займається поширенням цифрової музики, виступала в ролі посередника та передавала музику в потокові послуги від імені цього виконавця.

Як ви вважаєте, який сервіс для дистрибуції музики найкраще використовувати? Дивіться на той, який частіше випускає новий контент.

– Джуван Сміт (@thisisjuwan)

На щастя, існує безліч варіантів розповсюдження цифрової музики, але тому буває складно визначити, яка компанія найкраще підходить саме для вашої музики.

Хоча всі вони досягають більш менш однакового кінцевого результату, їх характеристики, схеми ціноутворення і прибутку можуть сильно відрізнятися.

Щоб спростити процес вибору, ми склали список найкращих компаній із дистрибуції цифрової музики.

Причому перші три сервіси зі списку роблять виплати також і на Payoneer, і практично всі зі списку – на PayPal. Для деяких сервісів потрібно купувати UPC коди для публікації ваших треків, а деякі надають власні коди безкоштовно.

Ось сам список:

  1. DistroKid
  2. CD Baby
  3. TuneCore
  4. Landr
  5. ReverbNation
  6. Amuse
  7. AWAL
  8. Record Union

У цьому матеріалі ми розглянемо те, що робить кожну компанію унікальною як музичного дистриб’ютора.


1. DistroKid

DistroKid – одна з найпопулярніших та найшанованіших компаній з поширення музики у 2022 році. Це сервіс дистрибуції, який базується на передплаті, тобто вам просто потрібно внести щорічну плату в розмірі 19,99 доларів США.

Потім ви можете публікувати стільки музики, скільки захочете, доки ви підписані. Ви також можете зберігати собі 100% роялті, які ви отримуєте від потокових сервісів.

Єдиним недоліком методу, заснованого на передплаті, є те, що всю вашу музику буде видалено, якщо ви перестанете платити щорічну плату.

Одна річ, яка відрізняє DistroKid від багатьох інших компаній дистрибуції музики, – це можливість налаштувати автоматичний поділ роялті. Це чудово в тих випадках, коли група людей працювала над треком, і кожен із них має право на частину прибутку. Ви просто повинні повідомити DistroKid, хто отримує і яку частину доходу, а вони подбають про все інше.


2. CD Baby

В той час як DistroKid є одним з найпопулярніших дистриб’юторів цифрової музики на основі підписки, CD Baby – одна з найпопулярніших компаній, які стягують одноразову плату.

Нині вони беруть із артистів лише 4,99 доларів США за трек або 25 доларів США за альбом. Після цього ваша музика буде відправлена на всі основні потокові платформи на невизначений термін (поки ви самі не вирішите її видалити).

Це робить CD Baby набагато кращим вибором, якщо ви плануєте випускати музику лише кілька разів на рік.

Єдиним недоліком є те, що вони беруть комісію у розмірі 9% з будь-яких грошей, які ви заробляєте через їхній сервіс.

Ще одна особливість CD Baby, яку багато інших розповсюджувачів цифрової музики не пропонують – це фізична обробка музики. За додаткову плату CD Baby може роздрукувати компакт-диски або вініли з вашою музикою і навіть поширювати їх у магазинах по всьому світу. Хоча і не всім може знадобитися ця послуга, це все ж таки хороша унікальна опція.


3. TuneCore

TuneCore – одна з найстаріших компаній, які займаються поширенням цифрової музики, усталеною репутацією.

Без абонплати автор зберігає 80% доходу. Як і DistroKid, Tunecore дозволяє виконавцям зберігати і 100% своїх доходів. Але в такому випадку TuneCore стягують щорічну плату за сингл або альбом, як у CD Baby, і ця сума зазвичай збільшується.

Проте, є деякі переваги у TuneCore, які можуть зробити їхні послуги з дистрибуції музики вигідними для деяких артистів.

По-перше, TuneCore пропонує авансові платежі артистам, які мали значну кількість стрімів в минулому році. Це може допомогти вам фінансувати майбутні релізи, це майже як лейбл, але ви все ж незалежний виконавець.

По-друге, вони пропонують Songwriter Services, програму, яка забезпечить вам збирання всіх ваших авторських гонорарів.

Таким чином, хоча послуги TuneCore коштують дещо дорожче за інші, вони можуть виявитися корисними для артистів, які отримують значний дохід від стрімів, щоб компенсувати свої витрати.


4. Landr

Landr досить новий сервіс у дистрибуції музики в порівнянні з іншими компаніями з цього списку. Тим не менш, вони мають довгу історію в онлайн-індустрії, як автоматизований сервіс майстерингу.

Що хорошого у сервісі диситрибуції Landr, так це те, що він вже включений у будь-яку передплату на майстеринг. Тобто, якщо ви сплачуєте щомісячну плату за будь-які інші послуги в Landr, ви можете розповсюджувати свою музику, не сплачуючи нічого зайвого.

Зрозуміло, з багатьох причин автоматичний майстеринг – не найкращий вибір для вашої музики. Іноді може бути набагато краще, щоб ваша музика була оброблена професіоналом. Деяких з найкращих фахівців-фрілансерв із хорошими цінами ми вам підібрали за цим посиланням.

Отже, якщо ви не плануєте використовувати мастеринг-сервіси Landr, важко виправдати їхню оплату лише для дистрибуції. Це пов’язано з тим, що їхній річний план вищий, ніж у DistroKid, і більшість їх функцій поширення музики вже пропонуються іншими компаніями. Щоправда, наприкінці 2022 року вони знизили свої ціни на 30% ($9/міс), тож варто спробувати.


5. ReverbNation

На відміну від інших дистриб’юторів цифрової музики в цьому списку, ReverbNation – це платформа “все в одному” для інді-музикантів.

З преміальним членством ви отримуєте два пакети для дистрибуції музики, а також отримаєте безліч інших інструментів. До них відносяться такі речі, як веб-сайт з користувальницьким доменом, EPK, сервіс розсилки, інструменти для пошуку лайв-стрімів, інших можливостей у галузі та багато іншого.

Вони пропонують безкоштовний план і ще пару, до $ 19,95 на місяць. Однак, якщо ви виконавець-початківець і поки не маєте ніякої присутності в Інтернеті, це чудовий спосіб зібрати все в одному місці.

ReverbNation також пропонує послуги окремо від преміум-членства, але в них немає нічого надзвичайного в порівнянні з іншими компаніями, щозаймаються дистрибуцією музики.

З урахуванням сказаного, заслуговує на увагу їх пропозиція Select Package. Він дозволяє вам розповсюджувати музику тільки на шість потокових платформ, але коштує значно менше, ніж інші варіанти.


6. Amuse

Amuse, безперечно, унікальний порівняно з конкурентами. Вони пропонують дуже цікаві функції, які не пропонуються у багатьох інших цифрових дистриб’юторських компаніях.

По-перше, вони є єдиною великою компанією, яка дозволяє вам безкоштовно розповсюджувати музику, зберігаючи при цьому 100% прибутку. З такою “ціною” досить складно конкурувати!

Вони можуть запропонувати таке, оскільки поширення музики є лише частиною їх бізнес-моделі. Коли вони бачать артиста, який, на їхню думку, буде успішним, вони пропонують підписати його на свій лейбл. Саме так вони створюють основну частину свого прибутку, з якого вже фінансують свою службу дистрибуції.

Якщо ви сподіваєтесь якось підписати контракт, то така потенційна угода – ще одна причина піти на Amuse. Звичайно, не обов’язково укладати з ними угоду, якщо це не ваш шлях. Ви можете просто використовувати їх як безкоштовний сервіс для розповсюдження вашої музики.

Ще одна цікава особливість Amuse – це те, що вони є єдиною великою компанією з дистрибуції музики, яка дозволяє відправляти музику прямо з програми на вашому телефоні.

Вони рекламують це як позитивну особливість. Але додаток – це єдиний спосіб передачі музики, і відсутність настільної версії ПЗ може бути незручністю для деяких людей.


7. AWAL

Як і Amuse, AWAL прив’язаний до лейблу і не стягує з вас жодного доллару за поширення музики Тим не менш, вони отримують 15% від вашого доходу, що може здатися дорогим для деяких артистів.

Ще один унікальний аспект AWAL полягає в тому, що вони працюють не з усіма. Артисти повинні надати свою музику та отримати схвалення, щоб поширювати її через AWAL та отримувати доступ до всіх послуг.

Таким чином, AWAL є свого роду проміжною ланкою між традиційними лейблами та компаніями із дистрибуції цифрової музики. Послуги, які вони пропонують, різняться залежно від успіху автора.

Деякі можливі переваги роботи з AWAL включають послуги A&R, фінансування проектів та просування плейлистів. Незалежно від того, які послуги вам пропонують, якщо ви отримаєте схвалення, AWAL напевно буде мати більш тісні відносини з вами, ніж інші компанії з розповсюдження цифрової музики.

Однак це залежить від того, чи прийме вас AWAL. Навіть якщо прийме, вони все ж таки можуть бути не найкращим варіантом для вас – все залежить від ваших потреб.

8. Record Union

Record Union має цінову схему, яка виділяється серед інших компаній з дистрибуції музики у цьому списку.

Він стягує щорічну плату, яка залежить від кількох факторів. По-перше, ціни коливаються, залежно від того, чи ви випускаєте ви сингл, EP (3-5 треків) або альбом (6-12 треків). По-друге, вони дають вам можливість розповсюджувати музику на одну, шість або всі потокові платформи за різними цінами.

Завдяки цьому ви можете налаштувати дистрибуцію відповідно до потреб кожного конкретного релізу.

Щорічна плата з артистів у Record Union стартує від 12 доларів на рік за 1-2 треки. Тим не менш, можна придбати «підвищення рівня» і більшу кількість плаформ розміщення та більше треків.

Ще однією унікальною особливістю музичної платформи Record Union є мережа A&R. Професіонали галузі можуть подати заявку працювати з артистами від імені Record Union.

A&R можуть запропонувати виконавцям, яких вони набирають, вступні промо та рекламні можливості, аналогічно ролі партнера. В обмін на свої послуги A&R отримують 7,5% доходу артиста. Причому цю частину взято з доходу Record Union, а не з роялті виконавця.

Ця функція робить Record Union популярною компанією з дистрибуції музики для професіоналів галузі, які працюють з великою кількістю артистів та займаються дистрибуцією.


Висновок

Отже, чи дійсно існує «Найкраща» компанія з поширення цифрової музики у 2023 році?

У цей момент ви, ймовірно, зрозуміли, що у 2023 році існує безліч компаній з дистрибуції цифрової музики. Але кожна з них має свої особливості, які відрізняють її від інших у цьому списку. Таким чином, не вдасться виділити якогось одного дистриб’ютора краще за інших.

Яка музична компанія найкраще підходить для вас, залежить від ваших конкретних потреб – як артиста – як виконавця. Який сервіс краще підійде для вашої музики, вирішувати лише вам.

Нагадаємо, що 8 найкращих компаній з поширення цифрової музики, що обговорюються в цьому посібнику – це:

  • DistroKid
  • CD Baby
  • TuneCore
  • Landr
  • ReverbNation
  • Amuse
  • AWAL
  • Record Union

Якщо ви знайшли цей огляд корисним, обов’язково поділіться ним із друзями. Відвідайте решту матеріалів у нашому блозі, щоб дізнатися більше про продажі на Заході – як цифрових, так і фізичних продуктів.

Якщо вам потрібні унікальні сертифіковані коди UPC для вашої музики або інших продуктів – тут є за гарною ціною.

Якщо ви зареєструєтеся в Payoneer за цим посиланням, ви отримаєте бонус у розмірі $25 при досягненні першої $1k.


Гарних продажів!