Як приймати платежі онлайн – топ 9 сервісів обробки платежів
Враховуючи, що лише 16% покупців носять з собою готівку, а також – популярність електронної комерції, тож якщо у вас немає платіжної системи для вашого бізнесу, ви багато пропустите.
У цьому пості ми поговоримо про варіанти програмного забезпечення, доступні для прийому платежів в Інтернеті, включаючи деякі безкоштовні варіанти, а також про те, як обробка платежів може допомогти оптимізувати ваші бізнес-процеси та збільшити продажі.Але спочатку розглянемо основи того, як працює обробка платежів.
Що є обробкою платежів?
Платіжний процесор – це компанія, яка забезпечує електронні платежі (кредитні картки, цифрові гаманці, ACH) між підприємством та банком.
По суті, платіжні системи здійснюють всю внутрішню логістику між продавцями, банками та компаніями-емітентами кредитних карток, що дозволяє підприємствам приймати платежі.
Як працює обробка платежів?
Коли ви робите покупки в роздрібному магазині і платите кредитною карткою, платіжний процесор працює у фоні для автентифікації та завершення транзакції, переказуючи гроші з вашого рахунку на рахунок компанії.
Ось що відбувається за лаштунками, коли клієнт здійснює платіж за карткою:
- Клієнт надає продавцю свою кредитну або дебетову картку для здійснення покупки. Це робиться за допомогою платіжного терміналу особисто, або через сторінку онлайн-платежів.
- Інформація про картку проходить через платіжний шлюз або портал, який шифрує особисті дані клієнта для забезпечення конфіденційності та надсилає їх платіжному процесору.
- Потім платіжний процесор надсилає запит до банку-емітенту клієнта, щоб дізнатися, чи достатньо у нього кредиту (або готівки при використанні дебетової картки) для оплати покупки.
- Емітент карти або схвалює або відхиляє покупку. Платіжний процесор надсилає повідомлення “схвалено” або “відмовлено”. Інформація повертається продавцю для завершення транзакції з покупцем.
- Після завершення процесор повідомляє банку клієнта, щоб він відправив кошти до банківської установи продавця.
Хоча здається що тут багато кроків, все це відбувається за лічені секунди і не потребує жодних зусиль ні з вашого боку, ні з боку клієнта.
Переваги обробки платежів
Ось погляд на деякі переваги, які програмне забезпечення для обробки платежів принесе вашому бізнесу.
1. ЗручністьЗручність – один із основних факторів, що впливають на коефіцієнт конверсії. Чим більше кроків клієнт повинен зробити для здійснення платежу, тим більша ймовірність, що він відмовиться від покупки та перейде в інше місце.
2. Швидкість
Платіжні процесори можуть миттєво переказувати більшість платежів між покупцями та продавцями. З іншого боку, перекази на банківські рахунки і назад можуть іноді займати 24 і більше годин.
3. Довіра
Багато платіжних систем – це всесвітньо визнані бренди. Якщо клієнт вже використовує платіжне програмне забезпечення, він з більшою ймовірністю довірятиме вашій платіжній системі.
4. Безпека
Компанії, що займаються обробкою платежів, додають додатковий рівень захисту до онлайн-транзакцій. Ви можете встановити ліміти, мітки активності у своєму обліковому записі, а іноді навіть терміни відкликання платежів.
5. Облік
Завдяки платіжним системам ви отримаєте доступ до свого облікового запису онлайн і зможете керувати своїми контактами, регулярними платежами та іншими діями облікового запису через настільний комп’ютер або мобільний телефон.
Витрати, які слід враховувати під час використання платіжних систем
Хоча платіжні системи пропонують зручність та безпеку серед інших переваг, вони також мають свою ціну. Кожен учасник платіжного ланцюжка — банки, компанії-емітенти кредитних карток та платіжна система — отримує свою частку.
Ось деякі комісії за транзакції, на які слід звернути увагу.
- Комісія за обмін: це комісії, що виплачуються емітенту картки (Chase, TD Bank, Bank of America тощо). Емітент картки отримує оплату у вигляді відсотка від кожного продажу.
- Плата за оцінку: ці комісії сплачуються асоціаціям кредитних карток (Visa, Mastercard, Amex).
- Комісія еквайрера чи процесора: це комісії, що виплачуються процесору (PayPal, Square, Stripe).
- Комісія з продавця: це комісія, що виплачується вашому банку. Відсоток, що стягується, залежатиме від обсягу транзакцій, кількості продажів і галузі.
Комісійні збори за обмін, оцінку та комісійні з продавця об’єднані в один відсоток. Плата за процесор зазначається окремо. Наприклад, загальна комісія за транзакцію може становити 3% із комісією процесора у розмірі 0,20 долара США за транзакцію.
Це корисно мати на увазі при виборі структури ціноутворення, яку ми розглянемо у наступному розділі.
Структура ціноутворення на обробку платежів
Ще одним фактором, який слід враховувати, є структура цін, яка варіюватиметься від одного процесора до іншого. Ця структура зазвичай потрапляє до наступних категорій:
1. Обмін Плюс
За цінами Interchange Plus роздрібний торговець платить додаткову комісію плюс суму обміну. Наприклад, ви платитимете 3% обмінного курсу плюс 0,25 долара за транзакцію.
- Плюси: це може бути економічнішим варіантом, ніж інші конструкції.
- Мінуси: оскільки існують сотні обмінних курсів, витрати значно відрізнятимуться від однієї транзакції до іншої.
2. Фіксована ставка
Це відсоток із фіксованою ставкою для всіх транзакцій, оплачуваних певним чином, незалежно від обмінного курсу. Наприклад, ви можете заплатити 2% плюс 0,20 доларів за покупки в магазині або кафе, і 2,5% плюс 0,25 доларів за покупки в Інтернеті.
- Плюси: Ваші витрати передбачувані.
- Мінуси: Ваші витрати можуть бути вищими, ніж у моделі Interchange Plus, якщо у вас великий обсяг продажів.
3. Багаторівневий
Багаторівневе ціноутворення поєднує в собі аспекти фіксованої ставки та Interchange Plus. У цій моделі обмінні курси поділяються на групи чи рівні. Потім процесор призначає вартість кожному рівню. Наприклад, при покупці на суму 75 доларів з вас може стягуватись комісія у розмірі від 2 до 3 доларів залежно від того, до якого рівня вона була віднесена.
- Плюси: тарифи легше зрозуміти, оскільки сотні можливих комісій за обмін об’єднані у заздалегідь визначені рівні, що робить витрати більш передбачуваними.
- Мінуси: оскільки рівні встановлює процесор, загальні витрати можуть бути вищими, ніж в інших варіантів.
Тепер, коли ми пояснили витрати, погляньмо на деякі з кращих систем онлайн-платежів на західному ринку.
Найкращі постачальники послуг обробки онлайн-платежів
Після того, як ви розробили стратегію прийому платежів в Інтернеті, вам потрібно буде вирішити, який постачальник обробки платежів використовувати. Ось дев’ять найпопулярніших варіантів:
1. HubSpot Payments
Ціна: 2,9% за кредитними картками або 0,5% за ACH.
HubSpot Payments інтегрує ваш платіжний процесор з вашими інструментами продажу та маркетингу. Як і у багатьох процесорів з даного списку, ви можете приймати платежі з кредитних та дебетових карт або ACH/eCheck прямо на своєму веб-сайті, а також вбудовувати посилання для оплати в свої рахунки-фактури, лістинги та текстові повідомлення.
Якщо ви хочете інтегруватися з вашою CRM, ви можете почати автоматизувати робочі процеси, щоб відстежувати облік клієнтів для додаткової інформації щодо їх історії покупок та платежів.
Hub не бере абонплату чи додаткову плату – ви сплачуєте лише фіксовану комісію за транзакцію.
2. Clover
Clover від Fiserv може допомогти вашому бізнесу налаштувати прийом платежів та керувати практично всім іншим. Їхня універсальна POS-система спрощує управління платежами, незалежно від того, чи є ваша галузь ресторанним бізнесом, роздрібною торгівлею, послугами чи електронною комерцією. Clover також надає вбудовані аналітичні інструменти, які допоможуть вам отримати дані про продажі у режимі реального часу, такі як доходи та загальна ефективність бізнесу. Інші корисні функції також включають відстеження запасів, взаємодію з клієнтами та управління співробітниками.
3. PayPal
Ціна: 3,49% плюс 0,49 доларів США за транзакцію.
PayPal – одна з найнадійніших і широко визнаних компаній з обробки платежів. Приєднатися можна безкоштовно, і вони надають всі інструменти, необхідні для інтеграції платежів PayPal на ваш веб-сайт та налаштування безпечного платіжного шлюзу для відвідувачів. Крім того, широке охоплення робить платформу хорошим вибором для міжнародних компаній.
4. Stripe
Ціна: 2,9% плюс 0,30 доларів США за транзакцію.
Stripe пропонує широкий спектр можливостей для онлайн-бізнесу, таких як каси, що настроюються, а також управління підписками і функції регулярних платежів. Stripe підтримує всі основні кредитні картки, мобільні платіжні програми, гаманці та багато іншого.
5. Square (США)*
Ціна: 2,9% плюс 0,30 доларів США за транзакцію.
Square увійшов у сферу обробки платежів, надавши “ключ”, який продавці могли “вставити в свій мобільний телефон” для прийому транзакцій по кредитних картках.
З того часу вони розширили своє програмне забезпечення, щоб охопити всі основні варіанти обробки платежів, і включили до нього кілька корисних інструментів для онлайн-бізнесу, а також для ресторанів та великих магазинів.
Ви навіть можете безкоштовно створити базовий веб-сайт і одночасно інтегрувати всі рішення для точок продажу (POS). Вони також мають платні варіанти створення власного веб-сайту.
6. Google Pay
Ціна: Google Pay не стягує жодних комісій – продавці платять тільки комісію за транзакцію при кредит або дебет-продажах.
У Google Pay є інструмент оплати для підприємств, веб-сайтів та програм. API Google Pay працюють над тим, щоб зробити процес оформлення замовлення та оплати зручним для ваших клієнтів.
Якщо ви використовуєте Google Pay на своєму веб-сайті, ви отримаєте безпечний і простий доступ до сотень мільйонів карток, збережених в облікових записах Google по всьому світу, щоб клієнти могли безпечно оплачувати ваші продукти одним натисканням кнопки.
7. Apple Pay
Apple Pay не стягує жодних комісій – продавці платять тільки комісію за транзакцію при кредит або дебет продажах.
Apple Pay можна використовувати на веб-сайтах, в магазинах, програмах, а також через бізнес-чат або iMessage. Він дозволяє користувачам Apple швидко та безпечно вводити контактну інформацію, інформацію про оплату та доставку під час оформлення замовлення.
Замість того, щоб змушувати ваших клієнтів шукати свої кредитні картки, Apple Pay дозволяє їм здійснювати оплату одним натисканням кнопки у програмах та на веб-сайтах. На веб-сайті користувачі Apple просто натиснуть “Apple Pay” як спосіб оплати, підтвердять платіж одним натисканням (через iPhone, Apple Watch і т.д.), і все готово.
8. Venmo для бизнеса (США)*
Ціна: 1,9% плюс $0,10.
Venmo For Business — це програмне забезпечення та програма для мобільних платежів, що належить PayPal. Ви можете дозволити користувачам платити через ваш мобільний додаток або веб-сайт.
Ви можете налаштувати бізнес-профіль у Venmo, щоб користувачі могли швидко знайти ваш профіль у додатку. А якщо ви додасте Venmo на свій веб-сайт, він з’явиться як спосіб оплати поряд із місцем, де клієнти зможуть платити через PayPal.
Як тільки клієнт вибере опцію Venmo при оформленні замовлення, він буде перенаправлений до програми Venmo для завершення транзакції. Варіант оплати Venmo можна додати на будь-яку сторінку вашого сайту, де також буде відображатися можливість оплати через PayPal, включаючи сторінки вашого продукту, сторінку кошика покупок та сторінку оформлення замовлення.
9. Helcim (США)*
Ціна: 2,38% плюс 0,25 доларів США.
Helcim – це рішення для онлайн-платежів для підприємств електронної комерції. Ви можете створити там інтернет-магазин з нуля або додати платіжне рішення на свій веб-сайт.
Проста у використанні та безпечна система онлайн-платежів інтегрується з вашим веб-сайтом, кошиком покупок, білінг-системою та/або програмою завдяки API Helcim. Крім використання програми та через веб-сайт, Helcim працює по телефону, особисто та за рахунками, а також інтегрується з вашими інструментами бухгалтерського обліку, щоб заощадити ваш час, коли це необхідно.
*Це сервіси для резидентів США (якщо у вас є юридична або фізична особа в США) – можливо, вам потрібно VPN для використання цих сайтів.Рекомендуємо перевірений Pure VPN з можливістю резервування статичного ІР у США.
Далі давайте розглянемо етапи отримання платежів онлайн
1. Створіть безпечний шлюз онлайн-платежів
Є кілька способів створити безпечний шлюз онлайн-платежів. Ви можете найняти стороннього розробника або використовувати команду розробників вашого веб-сайту для створення індивідуального шлюзу. Ви також можете використовувати інше програмне забезпечення.
Вкрай важливо налаштувати безпечний шлюз. Ви також впроваджуєте і автоматизовані процеси, що заощадить час на ручну обробку, особливо в під час масштабування вашого бізнесу та обробки більшої кількості транзакцій.
Чим більше способів оплати ви надасте на своїй сторінці платежів, тим ширша аудиторія і тим простіше вашим клієнтам буде надсилати вам гроші.
2. Спростіть оплату кредитними та дебетовими картками
Хоча ситуація може змінитися в міру того, як мобільні платежі стануть більш поширеними, використання дебетових/кредитних карток, як і раніше, залишається найпопулярнішим способом оплати товарів та послуг в Інтернеті.
Ви можете полегшити прийом платежів за картками через відомі платіжні системи, такі як PayPal або Stripe. Вони прийматимуть найчастіше використовувані кредитні картки в усьому світі — Visa, MasterCard і American Express, вони також є найбільш впізнаваними.
3. Налаштуйте регулярне виставлення рахунків
Якщо ви пропонуєте плани підписки або постійні щомісячні послуги, найбільш ефективним та надійним способом виставлення рахунків та отримання платежів є регулярне виставлення рахунків.
Більшість основних програм обробки платежів також включають функції регулярного виставлення рахунків. Наприклад, компанія Growth Marketing Pro створила інструмент для SEO, який стягує щомісячну плату з передплатників, та використовувала Stripe для його налаштування.
Такі сайти, як Paysimple, також пропонують набір інструментів для налаштування регулярних автоматизованих рахунків, якщо у вас вже є система обробки платежів.
Використання автоматизації має важливе значення. Це усуває більшість людських помилок та стрес, пов’язаний з відстеженням рахунків та платежів.
Ваші клієнти можуть здійснювати регулярні платежі лише кількома клацаннями миші, і вам не доведеться турбуватися про ручне управління своєю клієнтською базою.
4. Приймайте мобільні платежі
У наші дні люди частіше мають під рукою свої телефони, ніж дебетові карти, а програми для мобільних платежів стали зручнішими, ніж будь-коли.
Наприклад, Apple Pay швидко стала однією з найпопулярніших систем мобільних платежів у США. Маючи приблизно 43,9 міліона користувачів, ви багато чого пропустили, якби не приймали Apple Pay.
Google Pay, Venmo і PayPal також мають мобільні програми, що займають пристойну частку ринку.
5. Використовуйте виставлення рахунків електронною поштою
Виставлення рахунків електронною поштою — це проактивний спосіб запиту платежів.
Ви можете поділитися формою оплати електронною поштою або додати посилання, яке перенаправляє одержувача на платіжний портал.
Однак цей метод має кілька проблем: електронна пошта не є найнадійнішою формою зв’язку, і у клієнтів можуть виникнути проблеми з довірою при здійсненні платежів електронною поштою.
Чекайте на часті відмови, але це життєво важлива частина обробки платежів для багатьох підприємств.
6. Приймайте електронні чеки (eChecks)
Щоб приймати електронні чеки до оплати, вам потрібна форма, в яку користувач може ввести свою інформацію, яку можна переглянути за допомогою програмного забезпечення для обробки платежів.
По суті, це старий спосіб оплати чеком, але тепер онлайн.
Це швидший і надійніший спосіб, ніж відправлення паперового чека поштою, тому, запропонувавши його своїм клієнтам, процес пройде гладкіше.
7. Приймайте платежі у криптовалюті
Якщо у вас все гаразд із криптовалютами, це спосіб розширити своє охоплення ширшої онлайн-аудиторії.
Такі сайти, як Bitpay, надають всі необхідні інструменти для прийому криптовалютних платежів онлайн, надсилання рахунків, запиту платежів та отримання грошей у додатках та на сайтах.
Оскільки криптовалюти є децентралізованою біржею, вони пропонують бізнесу низку унікальних переваг. Ви можете приймати платежі з будь-якої точки світу без будь-яких комісій за обмін валют або банківських комісій. Також знижується ризик шахрайства.
8. Використовуйте посилання для оплати
Платіжні посилання – це безпечні URL-адреси або QR-коди, якими можна ділитися, які підключаються до персоналізованих форм оплати. Їх можна додавати до електронних листів, текстових повідомлень, чатів або програм для обміну повідомленнями. Ви навіть можете вбудовувати їх безпосередньо в пропозиції та рахунки для більш швидкої оплати. Міжнародні платіжні платформи, такі як Rapyd, спрощують відправлення платіжних посилань для транскордонних транзакцій.
Почніть приймати платежі онлайн безкоштовно вже сьогодні
Незалежно від того, яке програмне забезпечення для обробки платежів ви оберете, найважливішою частиною є спрощення оплати для клієнта. І чим більше способів оплати вони зможуть зробити, тим більша ймовірність того, що ваші клієнти здійснять покупку.
Гарних продажів!
(За матеріалами ХабСпот)